Pomoc životnému prostrediu.

Chcete pomôcť životnému prostrediu a tak sa zapojiť svojou časťou do boja proti klimatickej zmene?

Prečítajte si tipy a triky ako môžete začať aj dnes. 

NEPLYTVAJTE VODOU.
Zastavte vodu počas umývania zubov, či počas sprchovania, keď vodu nevyužívate. Uprednostnite sprchu pred kúpeľom. Neumývajte riad pod tečúcou vodou. Zachytávajte dažďovú vodu na polievanie kvetov v domácnosti či záhrady.  

PRODUKUJTE MENEJ ODPADU.
Kupujte len to, čo potrebujete. Menej je viac. Nakupujte na trhoch a v bezobalových obchodoch. Aj pri oblečení nech má prednosť kvalita pred množstvom. Skúste nakupovať v second handoch. Nepoužívajte jednorazové plastové výrobky či obaly. Separujte a kompostujte.

ŠETRITE ENERGIOU.
Zhasínajte, aj keď odídete z izby len na krátky čas. Zbavte sa starých PC monitorov. Šetrič obrazovky neusporí žiadnu elektrinu. Vypínajte spotrebiče zo zásuvky alebo si kúpte predlžovací kábel s rozvodkou, ktorá vypne viacero spotrebičov naraz.

VIAC POHYBU BEZ AUTA.
Skúste denne spraviť aspoň 4000 krokov. Nepoužívajte auto na krátke presuny. Nepoužívajte výťah, kým nemusíte. Ak sa Vám nechce kráčať, vytiahnite bicykel.

CHCETE SPRAVIŤ VIAC?
Existujú rôzne aktivity, ktoré môžu pomôcť životnému prostrediu. Zapojte sa do rôznych projektov. Opýtajte sa aj na Vašej obci ako môžete byť nápomocný.


MK